Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Jakimi metodami najskuteczniej promować swój zespół muzyczny?

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Napisał: Sigma International
Na podstawie: Sigma International
Obecnie jest tak naprawdę dużo prościej się wybić z własnym zespołem muzycznym, aniżeli wcześniej. Naturalnie chodzi o taki zespół, który jakby nie patrzeć coś sobą reprezentuje. Wiadoma sprawa - jeśli jesteśmy najzwyklejszymi amatorami, zapewne nie zrobimy dużej kariery. Choć w sumie prowadzi działalność dużo zespołów, które zasadniczo nic ciekawego sobą nie reprezentują. Doskonale, że jednakże porządni muzycy, jeśli bardzo się postarają, mogą zrobić karierę, odnieść sukces.

Niegdyś słynny Andy Warhol powiedział, iż każdy zasługuje na pięć minut sławy. Zapewne ciężko o odniesienie sukcesu na miarę choćby takich zespołów jak Budka Suflera (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=budka+suflera), trudno w dzisiejszych czasach stworzyć taki zespół, który trafia ze swoją muzyką do niemal każdego, ale to tak czy siak jeszcze nie znaczy, że kariera jest nierealne. Dobra, to w jaki sposób działać? Wielce istotne jest choćby to by nagrać przynajmniej kilka dobrych piosenek. Dobrym wyjściem jest wysłanie ich do uznanych krytyków muzycznych, dziennikarzy, którzy chętnie oszacowaliby nasz talent. Naturalnie nie w każdym przypadku sytuacja jest taka, iż znana persona będzie pragnęła nas odsłuchać, ale trzeba próbować.

zespół Pink Floyd
Napisał: Jimmy Baikovicius
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych i nadal grających wiele koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: pink floyd na terazrock.pl). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i początkowo rock w wykonaniu tego zespołu był wyjątkowo mocny, można nawet uznać że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął kształtować się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym. Grupa ta jest znana i ceniona nie tylko za klasyczne brzmienie rockowe, jakie gromadzi sporo interesujących instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie również z tego, że teksty piosenek przedstawiają pewną głębię, która umożliwia nie tylko wspaniale się bawić, ale również zadumać się nad słowami, które poprzez poszczególny utwór zespół ten stara się przekazać.

Jest to szczególnie ważne i z pewnością to cechuje i równocześnie charakteryzuje zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten nadal posiada sporo fanów.
gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Hity takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez długoletnich fanów foo fighters. Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose czy Echoes, Silence, Patience & Grace zyskały uznanie w formie nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Generalnie zespół ten otrzymał aż jedenaście nagród tego wyjątkowego konkursu.

W dodatku rozpoznawalnym kawałkiem jest kawałek The One do filmu Orange County. Piractwo muzyczne jest wielkim problemem - można w sumie powiedzieć, że codziennie gwiazdy muzyczne, sprzedawcy czy producenci tracą ogromne pieniądze. Ciężko w sumie mówić, iż piractwo to wyłącznie negatywne zjawisko, ale nigdy nie należy wmawiać, że to nic wielkiego. Zwłaszcza, iż funkcjonuje dużo takich rozwiązań, dzięki którym nareszcie możemy całkowicie legalnie słuchać ulubione piosenki! W wielkim błędzie są tacy muzycy, którzy chociażby trochę pomniejszają ogromne znaczenie serwisu Youtube. W końcu nie ma obecnie popularniejszego miejsca z muzyką, niż Youtube! Bardzo często muzycy, którzy zamieścili własne czysto amatorskie utwory, po pewnym odstępie czasu dostrzegli, iż wielce pomocne są tego typu serwisy, bo wreszcie zdobyli satysfakcjonującą popularność. A więc starajmy się zrobić karierę, spowodować, że takie bandy jak choćby coma (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=coma) nareszcie zostaną zastąpione przez tak samo wspaniałych artystów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-04 06:49:29
Tagi: Muzycy, zespoły, kariera, Zespół, piosenki, utwór, gwiazdy, sprzedawcy, piractwo, legalnie, słuchać