Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Lubisz wypiekać? Kup elastyczne formy do piekarnika

ogień
Napisał: Edsel Little
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć foremek nie da się już użyć po pieczeniu, mają one swoich orędowników. Zdania w środowisku kuchennym są jednak podzielone. Pewnikiem jest za to fakt, efektywności i żywotności foremek na ciastka czy ciasta większego kalibru. Twórcy zapewniają odporność plastikowych form na wysokie temperatury piekarnika (powyżej 200 stopni). Są łatwe w zmywaniu i dostępne w przystępnej cenie.

Wiadomo: nie we wszystkich przypadkach potrafimy rozpalić grilla, do tego możemy być trochę takimi leniuszkami, ale patelnie ceramiczne z chociażby kiełbasą czy karkówką są wyłącznie dla wegetarian mało fajnym widokiem. Choć w końcu weganie i wegetarianie również mogą grillować (akcesoria do grilla). Przecież nie ma problemu z tym, aby grillować np. warzywa albo owoce. Zatem prawda, iż grillowanie jest wielce uniwersalne? Uogólniając: wszyscy bardzo lubimy sobie pogrillować, spotkać się z bliskimi.

Standardowa szklanka do kawy i herbaty ma tę zaletę, że znakomicie dostosuje się do każdego typu zastawy stołowej. Szklanki można, toteż w różnoraki sposób komponować z nakryciami utrzymanymi w różnych stylach. Mnóstwo osób woli szklanki z uchem, które – w zależności od ustanowionego nazewnictwa – mogą być tytułowane mianem szklanych kubków. Kubek szklany wyróżnia się grubszymi ściankami, dzięki którym kawa albo herbata przez dłuższy czas nam nie ostygnie. Dodatkowo grubsze szkło jest w większym stopniu trwałe na obtłuczenia.

Poręczny uchwyt kubka zabezpiecza też przed możliwymi oparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się też oczywiście przydać do chłodnych napojów. Forma silikonowa z dziurkami na paręnaście babeczek to cena kilkudziesięciu złotych, przeważnie w widełkach 30-60 zł. Ciekawa oferta dla miłośników wypieków - http://www.garneczki.pl/. Pojedyncze formy dostępne są zarówno w rozmiarach małych babeczek (w komplecie) lub pod większe ciasta.

W drugim przypadku formy silikonowe przypominają miskę na zupę. Są alternatywnym rozwiązaniem na cięższe, stalowe blachy używane do tej pory przez gospodynie. Dają duże pole manewru jeśli chodzi o wygląd ciastek. Szklanki wytworzone z wysokiej jakości szkła posiadają perfekcyjnie gładką powierzchnię jednocześnie na zewnątrz, jak i wewnątrz, co sprawia, że są łatwe do wyczyszczenia z wytwarzającego się po kawie czy herbacie osadu. Jeżeli jesteśmy zwolennikami zmywarek do naczyń, warto wybrać specjalnie oznakowane szklanki do zmywarki. Nieustanną popularnością w polskich domostwach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy bądź wytworzony ze szlachetnej stali nierdzewnej wygląda elegancko, a na dodatek stabilizuje szklankę. Ciastka wyciskane cechują się wyjątkową delikatnością i delikatnością, albowiem ciasto na nie może być zbytnio luźne i maślane, a maszynka i tak rewelacyjnie sobie z nim poradzi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-04 06:49:23
Tagi: ciasta