Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Najpopularniejsze gwiazdy rock'a, które znane są na świecie

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Rock, to gatunek muzyki oparty przede wszystkim na dźwiękach gitary. Oczywiście jest to muzyka, która również korzysta z innych instrumentów, przez co występuje kilka odmian rocka. Muzyka ta w minionym wieku była niesamowicie powszechna i wciąż jest sporo zespołów, jakie są doceniane i szanowane przez znawców i wielbicieli muzyki. Rock tak naprawdę słuchany jest na całym świecie, co doskonale świadczy o tym, że jest to muzyka naprawdę popularna.

Okazuje się również, że nasze gusta muzyczne są ogromnie mocno zróżnicowane, skutkiem tego też tak niezmiernie trudno znaleźć jedną kapelę, która podbije serca każdego z nas. Niemniej jednakże w rzeczy samej istnieją pewne zespoły, które na stałe i niewątpliwie na nadzwyczaj długo wpisały się w annały światowej muzyki rozrywkowej. Prawdopodobnie każdy z nas w rzeczy samej zna nazwę ich zespołu, niemniej jednakże utwory muzyczne nie są już znane tak niezwykle szerokiemu gronu odbiorców. Liczbę zespołów, która stanowi swego rodzaju ikonę w branży rockowej rzecz jasna nie jest duża.

Niemnie jednak ich nazwy na pewno zna każdy stereotypowy słuchacz. Przykładem takiego zespołu, może być chociażby Red Hot Chili Peppers (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=red+hot+chili+peppers), którego utworu są dzisiaj grane na wybitnie szeroką skalę.
Guns n Roses
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Mowa tutaj przede wszystkim o muzykach rockowych, którzy jak ogromnie dobrze wiemy są znane na całym świcie. Jedną z kapeli, która na pewno jest przez nas znana i niezmiernie mocno lubiana to Guns n roses (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=guns+n+roses).

Można nawet śmiało powiedzieć, że ten amerykański zespół posiada po wielokroć większe rzesze fanów w naszym kraju niż niejedna popowa wokalistka. Ich utwory niewątpliwie są regularnie grane we wszystkich rozgłośniach świata, co na pewno przekłada się na ich znaczny udział w rynku muzycznym. Kolejnym wartą nadzwyczaj dużego zainteresowania osobistością jest Slash (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=slash), który w zespole Guns n Roses występował często jako gitarzysta. Jego umiejętności po wielokroć zawstydzały nawet najbardziej wyszkolonych muzyków, skutkiem tego też słynie ze swojej gry na całym świecie. W tym miejscu można śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że utwory tego kalifornijskiego zespołu w wielu przypadkach są grane również w naszych rodzimych rozgłośniach.

Praktyka przejrzyście pokazuje, że „Otherside” czy „Californication” są znane również przez zupełnych laików sceny rockowej.
Zespół rockowy podczas koncertu
Napisał: Matt Eagles
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemniej wprawdzie nasza wiedza muzyczna ogranicza się wyłącznie do grania utworów wyłącznie tego zespołu. Inny z nich, który także bardzo po wielokroć cieszy się naszym zainteresowaniem to Slash - http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=slash. Ten gitarzysta, który ma za sobą relatywnie bogatą historię muzyczną także jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów na globie. Można powiedzieć, że to nie jedyny zespół w naszym kraju, który wzorował się na zagranicznych grupach. Nirvana (Nirvana newsy), to zespół, jaki dla wielu polskich kapeli rockowych była i nadal jest wzorem twórczości. Grupa ta bowiem nagrała kilka utworów, które można by uznać, że są nieśmiertelne, ponieważ obecnie nawet używane są wybrane frazy do aktualnej muzyki elektronicznej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-04 06:49:27
Tagi: gatunek, kapele, zespoły, utwory, rock, Muzycy, Kapela