Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Rockowe legendy: Guns n roses

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Rock dzisiaj nie cieszy się aż tak wielką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Niemal każdy miał kontakt z rockiem w radio lub telewizji. Muzyka rockowa w wielu przypadkach stanowi oprawę dźwiękową w wielu znanych filmach. Rock to gatunek muzyczny cechujący się brzmieniem, które tworzy się zazwyczaj poprzez gitary akustyczne czy elektryczne. Patrząc na grupę budka suflera wskazane jest wspomnieć o tym, że założona została ona w latach 70.

w Lublinie. Krzysztof Cugowski oraz Romuald Lipka przyczynili się do powstania tego niesamowitego zespołu, który gra rocka, hard rocka i rocka progresywnego. Do roku 2014 ta grupa rockowa działała w nierzadko zmienianym składzie. Ostatnim śpiewakiem grupy był właśnie Krzysztof Cugowski. Instrumenty klawiszowe obsługiwał Romuald Lipko, a robił to po mistrzowsku.

Najistotniejszy wokalista budki suflera zaczął starania o rozkręcenie zespołu jeszcze za czasu uczenia się w liceum. Liczbę zespołów, która stanowi swego rodzaju ikonę w branży rockowej oczywiście nie jest duża. Niemnie wprawdzie ich nazwy z pewnością zna każdy stereotypowy słuchacz. Przykładem takiego zespołu, może być chociażby Red Hot Chili Peppers (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=red+hot+chili+peppers), którego utworu są dzisiaj grane na niezwykle szeroką skalę. Kiedy człowiek prowadzi działalność w muzyce, nawet chodzi o czystą amatorkę, i tak ma możliwość poszerzyć własne horyzonty, listę znajomości, zdolności towarzyskie.

Nie można się za bardzo napalać na robienie kariery, bo świat muzyków jest okrutny, lecz należy spróbować. Najważniejsze jest to, aby ciągle ćwiczyć. Eric Clapton jest utalentowanym gitarzystą - jednakowoż nieustannie trenuje, muzyka to jego pasja, lecz również ciężka praca. Chociaż kiedy będziemy od samego początku zakładać, że traktujemy występowanie jako pracę zarobkową, pewnie będziemy zmanierowani, a to naprawdę nic fajnego. W tym miejscu można śmiało zaryzykować oznajmieniem, że utwory tego kalifornijskiego zespołu po wielokroć są grane zarówno w naszych rodzimych rozgłośniach.

Praktyka przejrzyście pokazuje, że „Otherside” czy „Californication” są znane zarówno przez zupełnych laików sceny rockowej.
Zespół rockowy podczas koncertu
Napisał: Matt Eagles
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemniej pomimo tego nasza wiedza muzyczna ogranicza się jedynie do grania utworów tylko tego zespołu. Inny z nich, który zarówno nadzwyczaj często cieszy się naszym zaintrygowaniem to Slash - http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=slash. Ten gitarzysta, który ma za sobą dość bogatą historię muzyczną także jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów na globie. Grupa budka suflera, zanim została w ostateczności uformowana, nosiła dumnie brzmiącą nazwę Stowarzyszenie Cnót Wszelakich. Gitarzystą grupy był wówczas Andrzej Ziółkowski. Grupa dała się poznać już na początku z jak najlepszej strony. Szerokie możliwości, które zapewniają najlepsi muzycy, dają się poznawać kolejnym pokoleniom. Młodzi chętnie sięgają po starsze kawałki, zaliczają się do klasyki ulubionego gatunku, natomiast wśród nich nie może zabraknąć propozycji budki suflera.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-04 06:49:26
Tagi: Zespół, gitarzyści