Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Wybór obiektywu fotograficznego

Napisał: Warszawska Szkoła Fotografii
Jest to bardzo wymagająca praca, którą wykonuje się w dużym pośpiechu. Osoba, która ma zamiar pracować w tym zawodzie, powinna być odporna na sytuacje stresowe, jak również cierpliwa, ponieważ oczekiwanie na decydujące ujęcie wymaga czasu. Fotoreporter przeważnie chodzi obładowany ciężkim sprzętem,dlatego jest to praca dla osób sprawnych fizycznie. Jeśli pragniemy sprawić komuś fajny podarunek, pragniemy jednocześnie, ażeby był to rzeczywiście solidny i sprawdzony prezent, proponujemy obiektyw Sigma 70-300.

Jest to lekki i poręczny teleobiektyw do wielu ciekawych fotografii – portretu, sportu i przyrody. Cechuje się właściwą skalą odwzorowania 1:2, dzięki temu bez trudności może być stosowany do fotografii makro.
Na dzień dzisiejszy część osób już nie używa nawet aparatu fotograficznego, ponieważ może wykonywać zdjęcia wysokiej jakości przy użyciu aparatu wbudowanego w telefon komórkowy. Wybór właściwego sprzętu uzależniony jest od upodobań osoby kupującej, a także od tego, jaką jakość zamierza osiągnąć na fotografii.

Przede wszystkim jednak duże znaczenie mają finanse kupującego. Im wyższa jakość sprzętu, tym większy jego koszt. Przy okazji kupowania sprzętu fotograficznego należy zwrócić uwagę na parę aspektów. Jednym z nich jest obiektyw. Fotografowanie szybko rozgrywającej się akcji wymaga od fotografa nie tylko refleksu, ale również aparatu ,który niezawodnie ostrzy obraz, a także rejestruje obraz z prędkością kilku klatek na sekundę.

Dlatego w torbie fotoreportera powinien znaleźć się sprzęt, który przy zdjęciach seryjnych pozwoli zarejestrować dużą liczbę obrazów na sekundę. To bardzo ważne, ponieważ musimy mieć możliwość wykonania nawet 20 klatek na sekundę. Takie zdjęcia możemy wykonywać w zakresie ogniskowych od 200 do trzystu milimetrów z maksymalnym powiększeniem od 1:2, 9 do 1:2. Świadczy to o tym, iż tego typu obiektyw przy 300 milimetrach ustawia ostrość już z 95 centymetrów licząc od matrycy aparatu.

Rzeczywiście spora ogniskowa gwarantuje nam dużą swobodę w robieniu zdjęć, na przykład owadów czy dzikich zwierząt. Nie musimy zbliżać się na niebezpieczną odległość. Co więcej, stosowane do produkcji jednej z soczewek szkło niskodyspersyjne reguluje aberracje chromatyczną w całkowitym zakresie ogniskowych. Nowoczesny wielowarstwowy system powłok jest w stanie redukować pobłyski i oferuje optymalne źródło kolorów w pełnym zakresie ogniskowych. Takie cudowne cechy powodują, że obiektyw odznacza się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny, co więcej, jest jednym z najbardziej popularnych obiektywów sprzedawanych w naszym kraju. Fajna oferta: przeczytaj tu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-04 06:49:31
Tagi: ujęcie, aparat fotograficzny, fotoreporter, zdjęcia seryjne, zdjęcia