Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Wiele zależy od jakości dźwięku

Studio nagrań
Napisał: TheMM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybierając się do studia z zespołem warto dobrze obadać szczegóły współpracy studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy początkującymi amatorami, który dopiero zaczyna swoją przygodę na rynku muzycznym, czy też jesteśmy zespołem, który odniósł pierwszy sukces, powinniśmy wybrać stosowne dla siebie studio. Porządne studio nagrań musi posiadać dużą ilość profesjonalnego sprzętu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj udostępnianych instrumentów.

Studio nagrań Fabryka Dźwiękuff
Napisał: Studio nagrań Fabryka Dźwiękuff
Na podstawie: http://fabrykadzwiekuff.com/
Bank głosów to szeroka gama głosów lektorskich, które każdy z nas słyszy w rozgłośniach radiowych, telewizyjnych, zapowiedziach telefonicznych oraz Internecie. Podzieliliśmy naszą bazę na dwie funkcjonalne kategorie – głosy premium i głosy standard. Pozwala to na jeszcze dokładniejszy dobór danego tonu do wizji produkcji naszego klienta. Swoich wyjątkowych głosów użyczają nam zawodowi lektorzy dubbingowi, reklamowi i narracyjni, aktorzy znanych teatrów polskich oraz aktywni wokaliści.

W ofercie posiadamy także głosy anglojęzyczne. Zanim pojawi się nowa składanka, konieczny jest najpierw pomysł, na to jak ma ona wyglądać, co powinny zawierać konkretne teksty, i również to jak ona ma brzmieć. Jeśli już to wszystko jest ustalone, trzeba nawiedzić studio nagrań, w którym nie tylko znajdują się dobrze przyszykowane instrumenty, ale które także jest dobrze zagłuszone, dzięki czemu nie będą się do niego przedostawały żadne dźwięki z zewnątrz (sale nagrań). Co istotne, powinno zostać ono przygotowane w taki sposób, żeby muzyka nie rozchodziła się i nie odbijała się od ścian, ponieważ wtedy też nie będzie to w ogóle ciekawie brzmiało nagrane na płycie.

Praca w takim studiu nie pasuje do najłatwiejszych oraz niesamowicie często ma szansę zabierać nawet dużo godzin, dlatego nierzadko fani muszą tak długo oczekiwać na ukazanie się następnej płyty. W przypadku z kolei gdy chcemy zrealizować ślady na płytę orkiestry symfonicznej, należy bez wątpienia pomyśleć o całym przedsięwzięciu, wynająć filharmonię, albo studio posiadające adekwatne do naszych potrzeb warunki, najlepszej jakości mikrofony, okablowanie, fortepian, być może również perkusję i niektóre inne instrumenty. Bardzo istotny jest również nastrój panujący w takim studiu. Bardzo dobrze jest, kiedy możemy nagrywać materiał w atmosferze sprzyjającej twórczemu i wrażliwemu przeżywaniu podczas pracy.

Zwykle studia nagrań udostępniają swoje gitary i wzmacniacze. Z naszego oryginalnego banku głosów skorzystało już wiele popularnych firm, spółek i osobistości, m.in.: TVP, Agata Meble, Panasonic, Bayer, PZU, Ikea, Plus, PolskaPresse, Lipton, Radio Złote Przeboje, Sylwia Grzeszczak, Kasia Wilk, Gosia Andrzejewicz i wiele innych. Bardzo ważnym elementem jest odsłuch lub dobre kolumny. Najlepszym pomysłem będą profesjonalne monitory studyjne, czyli zestawy głośnikowe (gotowe rozwiązania znajdziesz w katowickim studiu fabryki dźwiękuff) które są skonstruowane celowo do zapewnienia odpowiedniej jakości dźwięku który jest wytwarzany w taki sposób aby poszczególne amplitudy nie były koloryzowane. Oznacza to, że monitory studyjne nie będą grały tak „estetycznie" jak kolumny od wieży ale dzięki temu będą grały liniowo dzięki czemu materiał który na nich stworzymy będzie brzmiał identycznie, niezależnie od warunków w których później będzie odtwarzany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-06 06:23:36
Tagi: studio nagrań, muzyka, płyta, firm, złote, odsłuch, kolumny, dźwięku