Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Czemu gry są tak przyjemne. Kto często gra? Czy gry są dla każdego? Jak jesteśmy w stanie grać?

Nowoczesne gry komputerowe produkowane są do ludzi i młodzieży różnego wieku. Powstały specjalistyczne gry dla każdego, o różnej tematyce. Z pewnością niektórym gry komputerowe kojarzą się jedynie z przemocą. Wręcz przeciwnie. W dzisiejszych czasach znajdziesz gry takie jakie poszukujesz. Niektóre z nich nadają się także dla dzieci.

Dzięki nim dzieci mogą posiąść nie tyko porządną rozrywkę, lecz także zyskać wiedzę z wybranych dziedzin. Bez wątpienia aspekt edukacyjny jest nad wyraz ważnym walorem każdej gry dla dzieci.
Gra
Napisał: Giles Williams
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewątpliwie taką grą dla najmłodszych odbiorców, która zawiera także aspekt edukacyjny, jest „Wiejskie życie”. Szczególnie ta gra jest odpowiednia dla dzieci, które mieszkają w olbrzymich miastach. Te dzieci nie mają kontaktu z naturą.

Niekiedy nie wiedzą, jak wygląda krowa czy kura. Trudno w to uwierzyć dorosłym, ale praktycznie wśród dzieci z dużych miast może się to przydarzyć. Wspomniana gra ukaże świat, którego dziecko nie zna. Pozna życie na wsi, ale również nauczy się, jak zarządzać fermą. Jest kosmos, możemy zatem zejść na ziemię.

Gdy chodzi o przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC - kliknij w link) jest szczególnie emanowana w Sims`ach. Ta klasyka gier od lat bazuje na identycznej fabule: budowania rodziny, życia z sąsiadami i niezapominaniu o standardowych codziennych czynnościach życiowych. Niegdyś bohaterem było parę prostokątnych pikseli, obecnie dyskusja toczy się wokół trójwymiaru i wymyślnych rozwiązań. Dlaczego? Jedna z nowszych odsłon ma odniesienie w tytule do skoku w przyszłość, który motywuje nieznane nam rozwiązania z kosmosu. Podróże w czasie, futurystyczne gadżety jak kapsuła sypialniana, plecaki rakietowe – takie „wyposażenie” skojarzymy raczej z zasiedlaniem innych planet niż spokojnym życiem we wspólnocie.

No, ale… Jeśli nie znamy przyszłości, więc wyobraźnia twórcy jest nieograniczona. Bo jest przeciwnie: czyli dobra gra sprawia, iż jesteśmy dużo bardziej wyluzowani. Zapamiętać należy, iż w akurat przypadku gier powstało wiele mitów, nieprawdziwych, to jasne. Kiedy w rachubę bardziej wchodzą gry wyścigi, również łatwo dojść do takiego wniosku, że regularne jeżdżenie samochodem - na PC czy konsoli, może tak jakby wyrobić w nas samych zdrowe nawyki. Gry są także cool dlatego, iż jakby nie patrzeć uczą nas języków obcych! Inną grą sieciową jest „Forge of empires” (kliknij tutaj). Gra polega na tworzeniu swojego imperium. Ma przede wszystkim charakter ekonomiczny, bo w jej pierwszej fazie skupiamy się na rozbudowie ogromnego miasta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-08 06:14:25
Tagi: gry, dzieci, gra, samochodem, języków obcych