Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Z jakich przyczyn joga jest często dobra?

Joga
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
W pewnych środowiskach, głównie tych mających związek z katolicyzmem, joga nie kojarzy się przesadnie pozytywnie. Jednakże nawet bardzo wierzący człowiek nie powinien sądzić, że uprawianie jogi jest choćby częściowo niezgodne z dogmatami wiary. Cóż, niektórzy chrześcijanie zbytnio zdecydowali się skupić na szukaniu kontrowersji. Najzupełniej złe przeświadczenie, ale może zostawmy owych ludzi...

Głównie trzeba skupić się na poszukiwaniu wszelakich zalet jogi. A należy rzec jedno: niemalże we wszystkich przypadkach kobiety, ale również coraz chętniej panowie, są pod bardzo dużym wrażeniem jogi. Potrafią docenić niezwykłe zalety uprawiania jogi, coraz powszechniej można chociażby na chodniku usłyszeć, że ktoś ma wieczorem jogę. Każda aktywność ruchowa jest w dzisiejszych realiach czymś na wagę złota.

Ale ćwicząc asany nie polepszamy jedynie sprawności fizycznej i wytrzymałości – przede wszystkim uwalniamy organizm od stresu i napięcia. Joga ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy – asany uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi. Człowiek się odpręża, uwalnia od złych emocji i przede wszystkim duchowo wycisza. Kontrola nad swoim ciałem i odpowiednie opanowanie technik relaksacyjnych to podstawowy krok do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

Chociaż pewne środowiska kościelne twierdzą, iż uprawianie jogi jest grzechem, trudno myśleć, że takowe postrzeganie tej aktywności ma jakikolwiek sens. Można powiedzieć, iż nierzadko joga wrocław (więcej na wprzestrzeniserca.pl) sprawia, że ktoś w ogóle odżywa. Sporo tutaj efektu placebo, lecz tak czy siak umiejętnie robiona joga daje fantastyczne efekty. Pewnie dlatego szczególnie w największych miastach dostrzec można coraz więcej lekcji jogi.
joga
Napisał: Rio
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o jogę bardzo ważna jest koncentracja – z jednej strony jest ona wymagana, jeśli chcemy osiągnąć zadowalający stan, z drugiej zaś jest w jodze wzmacniana dzięki czemu proces odnowienia może trwać nieustannie.

Finalnym efektem jogi jest nie tylko skupienie, dobry nastrój i relaks, lecz również niezwykle ważne – jeśli nie najważniejsze – poczucie jedności ze światem i innymi ludzi. Seria asanów to błogosławieństwo dla duszy i ciała, bo jednoczą nas z otoczeniem, rozumiemy je i czujemy, że i ono rozumie nas. Harmonia ze światem jest niezwykle istotna, ale aby była możliwa musimy przede wszystkim być zgodni z samym sobą. Wydaje się, że stres i przemęczenie we współczesnym świecie są nieuniknione, jednakże pewne jest, że możemy je zawsze kontrolować. Nie jest to na pewno łatwe zadanie i wymaga od nas wysiłku – chociaż może nie tyle wysiłku, co po prostu zaangażowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-10 06:09:04
Tagi: joga, ciało, aktywności, placebo, efekty, asan