Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Nowoczesne systemy używane na basenach - krótka charakterystyka ich funkcji i użytych rozwiązań.

Baseny to coraz popularniejsza forma spędzania wolnych chwil. O znaczeniu sportów wodnych na zdrowie i formę chyba nie trzeba nikomu mówić, dobrze to zresztą widać po ilości obiektów, jakie bez przerwy powstają.


pływalnia
Napisał: Your Mildura
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej cieszy wiadomość, że bardzo duża ilość takich basenów otwierana jest w niewielkich miejscowościach, a nie samych dużych miastach - dzięki temu dzieci, młodzież i dorośli także skorzystać mogą z tego, co może zaoferować basen. Samo postawienie basenu będzie sporą inwestycją, która będzie wymagać odpowiedniego zaplanowania wszystkiego. Większości osób basen kojarzy się z niecką pełną wody, w jakiej się pływa. Faktycznie jest to najbardziej widoczna część każdego basenu - to jest fakt niezaprzeczalny, ale oprócz tego aby basen mógł normalnie działać, potrzebna będzie dodatkowa aparatura. Bardzo ważny jest cały układ do przepływu wody, czyli filtry, pompy i inne elementy zapewniające odpowiednią czystość i temperaturę wody w niecce. Nie można także zapominać o wyposażeniu szatni, prysznicach i pozostałych akcesoriach, umożliwiających sprawną i bezpieczną obsługę korzystających z pływalni ludzi.

Może Cię też zainteresować: Transcom System

zobacz więcej
Napisał: János Korom Dr.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z istotniejszych elementów basenu, zwłaszcza jeżeli będzie się on nastawiał on na działalność komercyjna, jest system basenowy do zarządzania biletami i szafkami. Nowoczesne systemy z tej rodziny pozwalają na kompletną obsługę każdej osoby przebywającej na terenie basenu. Przy wejściu dostaje się specjalną opaskę z elektronicznym chipem, przy pomocy którego rejestruje się wejście i wyjście z basenu, a oprócz tego otwiera szafkę na ubrania. Sprzężony z układem czytników program komputerowy dokładnie wyznacza czas spędzony na basenie, i podczas wychodzenia sam podlicza niezbędną dopłatę do wejściówki. Lecz minusem takiego systemu jest fakt, że jest on dość kosztowny, więc sporo basenów będzie wolało prowadzić sprzedaż biletów w wersji tradycyjnej, czyli z dzieleniem na tercje po godzinie. W takich obiektach szafki basenowe zamyka się przeważnie na zwykłe kluczyki, bo przy takim modelu sprzedaży biletów zaawansowany system nie jest potrzebny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-24 08:59:39
Tagi: program, basen, infrastruktura