Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Praktyczne rady jak opiekować się opuszczonymi małymi kotami

Odnalezienie kociąt odrzuconych przez matkę, może wywołać panikę, w szczególności jeśli nie wiemy, jak się takim młodym kotem zaopiekować. Trzeba jednak działać szybko, ponieważ o przeżyciu malucha decydują godziny. Jak pielęgnować porzuconego zwierzaka?

Mały kotek
Napisał: Aurel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, kiedy kocica porzuca swoje młode może niezwykle szybko dojść do wyziębienia pozostawionych kociąt, dlatego też należy zapewnić omawianym zwierzętom odpowiedni poziom ciepła. Perfekcyjne będzie stałe źródło, np. ogrzewana poduszka, koc podłączany do źródła prądu, termofor lub też koc zawinięty na butelce z ciepłą wodą.

Informacje, które posiada praktyczna treść (https://akademiaruchu.com.pl/), są jak najbardziej użyteczne, jeżeli ciekawi Cię opisywany wątek - kliknij zatem tutaj!

Oczywiście kotów nie należy przegrzewać, powinno się pamiętać, że odpowiednia temperatura jest zbliżona do tej, jaką miała matka, czyli zazwyczaj bywa to temperatura między 30 a 40 stopniami.

Kocię, który nie będzie miał źródła ciepła posiada bardzo małe szanse na przeżycie. Następnie nie sposób ominąć, że maluchy trzeba nakarmić. Co trzeba podkreślić młode koty nie mogą jeść mleka krowiego.

Na pewno przyda Ci się łącze do witryny (http://www.stajniaiskra.pl/art/25/sylwester.html), jeżeli ciekawią Cię przedstawione w naszym artykule treści. Na kolejnej stronie wyszukasz ich dużo więcej.

Należy bardzo szybko odwiedzić sklep zoologiczny lub weterynarza i zakupić specjalne mleko dla kociąt. Najlepiej jest je wlać do butelki ze smoczkiem. Nie należy się poddawać. Kotek może stać się bardzo oporny na tego typu dokarmianie, ale jest wysoce prawdopodobne, że w końcu nauczy się tego i zacznie normalne jedzenie. Zobacz popularne produkty -

Zwierzaka trzeba nakarmić co 2 do 3 godzin. Jest to z pewnością pracochłonne, ale ratowanie kociąt jest niesamowicie odpowiedzialne - więcej. W dodatku porzucony kot może mieć problemy z wypróżnianiem. Na nieszczęście może to prowadzić do poważnych problemów, w związku z czym niezbędne są masaże okolic brzucha. Należy je wykonywać niezwłocznie po każdym karmieniu. Jeżeli odpowiednio szybko przeprowadzimy wszystkie te czynności istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że kotek przeżyje.kot
Napisał: Juanedc
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy maluch nieco podrośnie, warto podać mu witaminy dla kotów, dzięki którym wzmocni się jego kondycja. Można je kupić w sklepach zoologicznych, u weterynarza, a także w Internecie. Należy wpisać w wyszukiwarkę frazy, takie jak: "witaminy dla kotów" i dobrać te najbardziej odpowiednie dla naszego zwierzaka. Chociaż uratowanie małego kota wydaje się bardzo trudne, naprawdę warto podjąć się tego zadania. Jeśli uratujemy takiego zwierzaka na pewno radość wynagrodzi nam wszystkie zmagania. Dodatkowo odczujemy wielką satysfakcję i zyskamy prawdziwego przyjaciela.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-24 15:10:51
Tagi: temperatura, zwierzak, ciepło, sklep zoologiczny