Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Sporty zimowe

Czy zdecydowałeś się już na odpowiedni dla siebie sport zimowy? Należy pomyśleć o tym, aby w czasie chłodniejszej pory roku nie zapomnieć o dawce ruchu. Popcorn przed ekranem telewizora? Taki tryb życia ma same minusy – mięśnie tracą na sprężystości, zaś kondycja słabnie. Oto propozycje na zimową aktywność.
narty
Napisał: boogy_man
Na podstawie: www.sxc.hu
Jeszcze niedawno, zobaczywszy w parku, idącą marszem osobę z kijkami w dłoniach zastanawialiśmy się gdzie zgubiła narty. Jednak dziś ten obraz nikogo już nie zdumiewa. Nordic Walking to głównie systematyczny ruch. A ten jeszcze nikomu nie zaszkodził. Kluczowa zasada Nordic Walking? Zdrowie samo nie przyjdzie – należy je sobie wychodzić. Wskazane są jedynie: apetyt na przygodę, kije i... podnosimy jednocześnie lewą nogę i prawą rękę. W trakcie aktywnego spędzania czasu z rodziną, znajomymi – podczas zimowych wypadów, możemy rozmawiać, nadrabiać zaległości z całego tygodnia a przy tym świetnie się bawić . Nordic Walking to odciążenie kręgosłupa, a przy tym wzmacnianie jego mięśni, poprawa zaopatrzenia komórek w tlen, poprawa wydolności serca, redukcja nadciśnienia a także zwiększenie spalania.Dla niektórych, zima bez szusowania po stokach to nie zima. Jazda na nartach to wspaniały sport, który ma sporo dobrych stron, mimo to Polacy jakiś czas temu polubili również snowboard! Jeszcze do 1998 roku (data wprowadzenia dyscypliny do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich), sporo z nas było zdania, że ślizganie po śniegu na desce to tylko popisowe tricki dla małolatów. Dziś to dyscyplina sportowa. W snowboardzie, każdy znajdzie coś dla siebie (ochraniacze do sportów walk). Trzeba tylko zdecydować się na odpowiedni styl, aby zagwarantować sobie sporą dawkę emocji. Od najbardziej ogólnego, który bazuje na jeździe po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po jazdę między choinkami na dzikim stoku (frreecarving).

snowboard
Napisał: Eelke
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli w naszej miejscowości mieści się lodowisko, nie traćmy chwili i ruszajmy na ślizgawkę. Taka forma ruchu to doskonały sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Dodatkowo, relaksuje oraz kształtuje mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Lodowisko to dobry pomysł zarówno na spotkanie ze przyjaciółmi jak i ...romantyczną randkę.
A Ty? Jaki sport na zimę wybierzesz?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-08 14:47:48
Tagi: narty, snowboard