Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Kilka słów o sprzęcie medycznym i rehabilitacyjnym, stosowanym w przypadku rozmaitych chorób i urazów.

Każdy z nas pewnie by chciał do później starości móc chodzić bez żadnych problemów, bez konieczności stosowania jakiegokolwiek wsparcia. Jednak nie zawsze będzie to możliwe. Niekiedy postępujące schorzenia powodują pewne ograniczenia w możliwościach chodzenia się, a czasami jest to efektem jakiś kontuzji czy urazów. W większości przypadków dzięki dobrze przeprowadzonej rehabilitacji można całkowicie powrócić do formy, lecz będzie to często wymagało od pacjenta sporo wysiłku i ciężkie pracy.


A że najróżniejsze urazy mogą się przydarzyć praktycznie w każdym wieku, to też sprzęt do rehabilitacji musi być dostosowany do tego. W młodych latach przeważnie pojawiają się złamania i zwichnięcia - dzieci (półkolonie dla dzieci wrocław) uwielbiają ryzyko i niekiedy brakuje im nieco szczęścia, czego efektem są jakieś złamania czy potłuczenia. Częstymi pacjentami sklepów ortopedycznych są również sportowcy. W wielu dyscyplinach niebezpieczeństwo urazów jest całkiem spore, a będą tu dominować dwa najbardziej popularne sporty, czyli piłka nożna i narciarstwo, to właśnie przy nich pojawia się najwięcej urazów wymagających dłuższego leczenia.
kule
Na podstawie: www.foter.com


Włożenie nogi lub ręki na parę tygodni do gipsu mocno może utrudnić życie, ale dzięki odpowiednim sprzętom możliwe będzie w miarę normalne funkcjonowanie. Przy unieruchomieniu nogi bardzo się przydają kule łokciowe. O ile ktoś ma wystarczająco wytrzymałe ręce, to dzięki takim kulom będzie mógł się jakoś przemieszczać.

Podobał Ci się ten tekst? Więc gorąco zapraszamy (https://meanderstomatologia.pl/kontakt) do następnych naszych wątków, które będą o zbliżonej tematyce.

Kule sprzedawane są w wielu różnych rozmiarach i odmianach, dzięki czemu da się je dostosować do wzrostu i sylwetki chorego.

Zobacz też: kule łokciowe


Mają też różne możliwości konfiguracji obejmy i podpórki, co także pozwala na dobranie jak najlepiej dopasowanego modelu. Za to po zdjęciu gipsu niezbędna będzie odpowiednia rehabilitacja, żeby długo unieruchomiona kończyna z powrotem mogła zacząć pracować. Podczas rehabilitacji najbardziej istotne są odpowiednio dobrane ćwiczenia, które mają za zadanie wzmocnić długo nieużywane mięśnie. Należy również wspomóc się odpowiednimi akcesoriami, tu jednym z najpopularniejszych są piłki rehabilitacyjne.

Może Cię zainteresować - Sklep Amplio

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-22 11:10:05
Tagi: Pacjent, chory, kontuzja