Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Kilka słów o sprzęcie medycznym i rehabilitacyjnym, stosowanym w przypadku rozmaitych chorób i urazów.

Każdy z nas pewnie by chciał do później starości móc chodzić bez żadnych problemów, bez konieczności stosowania jakiegokolwiek wsparcia. Jednak nie zawsze będzie to możliwe. Niekiedy postępujące schorzenia powodują pewne ograniczenia w możliwościach chodzenia się, a czasami jest to efektem jakiś kontuzji czy urazów. W większości przypadków dzięki dobrze przeprowadzonej rehabilitacji można całkowicie powrócić do formy, lecz będzie to często wymagało od pacjenta sporo wysiłku i ciężkie pracy.
A że najróżniejsze urazy mogą się przydarzyć praktycznie w każdym wieku, to też sprzęt do rehabilitacji musi być dostosowany do tego. W młodych latach przeważnie pojawiają się złamania i zwichnięcia - dzieci uwielbiają ryzyko i niekiedy brakuje im nieco szczęścia, czego efektem są jakieś złamania czy potłuczenia. Częstymi pacjentami sklepów ortopedycznych są również sportowcy. W wielu dyscyplinach niebezpieczeństwo urazów jest całkiem spore, a będą tu dominować dwa najbardziej popularne sporty, czyli piłka nożna i narciarstwo, to właśnie przy nich pojawia się najwięcej urazów wymagających dłuższego leczenia.
kule
Na podstawie: www.foter.com
Włożenie nogi lub ręki na parę tygodni do gipsu mocno może utrudnić życie, ale dzięki odpowiednim sprzętom możliwe będzie w miarę normalne funkcjonowanie. Przy unieruchomieniu nogi bardzo się przydają kule łokciowe. O ile ktoś ma wystarczająco wytrzymałe ręce, to dzięki takim kulom będzie mógł się jakoś przemieszczać.

Podobał Ci się ten tekst? Więc gorąco zapraszamy (https://meanderstomatologia.pl/kontakt) do następnych naszych wątków, które będą o zbliżonej tematyce.

Kule sprzedawane są w wielu różnych rozmiarach i odmianach, dzięki czemu da się je dostosować do wzrostu i sylwetki chorego.

Zobacz też: kule łokciowe


Mają też różne możliwości konfiguracji obejmy i podpórki, co także pozwala na dobranie jak najlepiej dopasowanego modelu. Za to po zdjęciu gipsu niezbędna będzie odpowiednia rehabilitacja, żeby długo unieruchomiona kończyna z powrotem mogła zacząć pracować.

Konieczna jest Ci kompleksowa wiadomość wybranego artykułu? Pewnie miałbyś ochotę, by zaczerpnąć wiadomości, które opracowaliśmy na następnej stronie. Namawiamy!

Podczas rehabilitacji najbardziej istotne są odpowiednio dobrane ćwiczenia, które mają za zadanie wzmocnić długo nieużywane mięśnie. Należy również wspomóc się odpowiednimi akcesoriami, tu jednym z najpopularniejszych są piłki rehabilitacyjne.

Może Cię zainteresować - Sklep Amplio

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-22 11:10:05
Tagi: Pacjent, chory, kontuzja