Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Stroje piłkarskie

Piłka nożna to w wielu krajach najważniejszy sport. Zarówno ligowe mecze jak i reprezentacyjne występny przyciągają na boiska tłumy kibiców kibicujących swojej ukochanej drużynie. Dla niejednego kibica barwy klubowe bardzo dużo znaczą i mogą oni naprawdę sporo dla nich poświęcić. A najczęściej barwy klubowe można zobaczyć na strojach, w których piłkarze wchodzą na boisko. Jak we wszystkich sportach także w piłce nożnej są określone odpowiednie wymagania co do ubiorów. Podstawą piłkarza są korki, buty, które się idealnie nadają do grania na trawiastej murawie.
stroje piłkarskie
Napisał: grassrootsgroundswell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wykonane mogą być one ze skór naturalnych lub syntetycznych i w zależności od producenta wyposażone w różne systemy i technologie które poprawiają bezpieczeństwo i jakość gry. Kolor korków przeważnie nie jest istotny, kluby nie określają tego dokładnie, i każdy z piłkarzy dobiera sobie kolor korków według własnych preferencji i oczekiwań.dzieci w strojach piłkarskich
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
O ile kolorystyka korków znaczenia nie ma, to kolor koszulek i spodenek już tak. Są to następne części stroju piłkarza, najbardziej widoczne na boisku, i to właśnie one oznaczają, w której drużynie gra piłkarz. Przeważnie koszuli oraz spodenki są jedną spójną całością w klubowych barwach . Na koszulkach musi znajdować się z tyłu dużej wielkości numer, coraz częściej uzupełniony o nazwisko zawodnika. Istotne powinno być, aby te elementy stroju były wykonane z dobrych tkanin, przepuszczających powietrze. Dobre stroje piłkarskie pozwolą na intensywną grę przez całe spotkanie, nie powodując przylepiania się ubrań do ciała, co może być niezbyt przyjemne dla zawodników. Jest to możliwe dzięki użyciu odpowiednich tkanin, przepuszczających pot w jedną stronę, a równocześnie pozwalających skórze oddychać. Również na ten temat odnajdziesz na tej stronie: .

Następnym elementem piłkarskich strojów są dobre getry.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaciekawił, sprawdź koniecznie ten świetny link - przeczytasz tam wiele użytecznych informacji.

Wykonane są one z grubych tkanin i ich główną rolą jest ochrona nóg piłkarza. Piłka nożna jest sportem bardzo kontaktowym i urazy (kinezjotaping wrocław) nóg często się w nim zdarzają, z takich też powodów grube getry wraz z ochraniaczami na golenie to niezwykle istotna część piłkarskich strojów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-07 11:39:05
Tagi: gra, bezpieczeństwo, koszulki, getry, kluby, piłkarz, elementy