Magic Traders

Dobrej zabawy!!

W jakie rzeczy trzeba zaopatrzyć się kiedy udajemy się na zimowy biwak?

Zima to czas, który kojarzy nam się zwłaszcza z szusowaniem na nartach bądź też snowboardzie, lepieniem bałwana i rzucaniem się śnieżkami. W tym okresie lubimy także udawać się we wspaniałe polskie góry żeby podziwiać ośnieżone szczyty Tatr bądź też Beskidów.


Są jednak osoby, które nie są w stanie sobie wyobrazić sezonu zimowego bez prawdziwego biwaku.
na boisku
Napisał: rashida s. mar b.
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kiedy wybieramy się na wyprawę zimową porą, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który będzie różny w zależności od charakteru wyprawy. Aby nie zamarznąć, podstawową rzeczą jest odpowiednia odzież. Dobrej jakości ciepła kurtka to absolutna podstawa Podobnie zresztą jak ciepła czapka oraz rękawiczki zimowe, które powinny zapewnić nam właściwy komfort nawet podczas dużego mrozu. To właśnie ręce potrafią zmarznąć wyjątkowo szybko i spowodować niezwykle duży dyskomfort a nawet odmrożenia. Należy również postarać się o ciepłe obuwie, które będą też odporne na wilgoć. Dobrym pomysłem jest zawsze bielizna termoaktywna, jaka zapewni nam dodatkowe zabezpieczenie przed wyziębieniem naszego ciała.


Jeżeli chodzi o wymieniony na początku biwak, to nie licząc odpowiedniej odzieży, namiotu i śpiwora, warto postarać się także o małe, lecz niezwykle przydatne akcesoria noże Bear Grylls. I tutaj\tu przyda się na przykład nóż Bear Grylls, który sprawdzi się, gdy będziemy musieli przygotować opał na ognisko, żeby ogrzać się w zimną noc pod gołym niebem.


W przygotowaniu obiadu pomogą nam turystyczne garnki a także mała, kompaktowa kuchenka gazowa, dzięki której ugotujemy coś dobrego do jedzenia. Warto zaopatrzyć się także w apteczkę i folię NRC, gdyż to zawsze może okazać się pomocne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-21 13:38:49
Tagi: buty, sprzęt, snowboard