Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Sport i rekreacja - jak można prawidłowo szykować się do biegania?

Sport i rekreacja mają dla wielu osób niezmiernie wielkie znaczenie. Bez wątpliwości powinno się być osobą aktywną fizycznie, bowiem zapewnia to ogromnie wiele korzyści. Przykładowo bieganie to świetna dyscyplina sportowa, jaka pozwala zadbać o sylwetkę, zrzucić daremne kilogram, pokrzepić mięśnie (w szczególności nóg) i zadbać o kondycję. Niemniej jednak zanim zaczniesz biegać musisz się do tego niezmiernie dobrze oraz prawidłowo przygotować. W jaki sposób można to zrobić?

nordic walking
Napisał: Leo-setä
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim pamiętaj o stosownym dopasowaniu dystansu. Jeżeli jesteś osobą, jaka dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem to z pewnością ustalanie sobie 5-kilometrowego dystansu na pierwszy raz to ogromne przegięcie. Jeżeli Twoja kondycja nie należy do najlepszych rozpocznij od czegoś łatwego. Wystarczy nawet 5 minut biegu! Nie powinno na siłę zmuszać się do biegania i biegać więcej niż możesz znieść. Zacznij od małych dystansów na miarę własnych możliwości, a potem spokojnie je pogłębiaj. Jeśli będziesz biegał regularnie - na przykład 3-4 razy w tygodniu po kilka do kilkunastu minut - to przekonasz się, iż już po miesiącu Twoja kondycja w dużym stopniu się poprawi i będziesz umiał bez większego wyczerpania biegać na dłuższe dystanse.

jogging dla zdrowia
Napisał: Dave Wright
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pamiętaj także o zdrowym odżywianiu się, byś nie osłabł podczas biegania. Ogromnie istotne jest także picie wody w trakcie biegania - w szczególności w czasie upałów - abyś się nie odwodnił. Tak samo ważne są różnego rodzaju suplementy diety i witaminy - rozwinięcie tematu na tej stronie.

Jeżeli chcesz biegać musisz również zaopatrzyć się w dobrany strój do biegania. Należyty strój to taki, w jakim będziesz czuć się wygodnie i który nie będzie ograniczał Twoich ruchów. Nadzwyczaj ważne jest także dostosowanie stosownych sportowych butów, przeznaczonych do biegania. Buty takie są wręcz niezbędne, albowiem zostały one celowo wykonane właśnie do tej dyscypliny sportowej.

Z pewnością zaciekawi Cię ta oryginalna witryna na opisywany temat, zatem nie czekaj - kliknij tu i zobacz więcej na ten temat!

Bieganie w normalnych butach zdoła doprowadzić do pojawienia się bólów nóg, stóp a nawet do kontuzji, toteż powinno się kupić właściwe obuwie do biegania w renomowanym oraz profesjonalnym sklepie sportowym, gdzie kupisz też inne sprzęty i substancje niezbędne dla sportowca (jak tutaj: sprawdzone reduktory tłuszczu).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 09:26:26
Tagi: obuwie, kondycja, buty, strój