Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Sklep z monetami

Numizmatyka to nie tylko hobby czy interesujące zajęcie, ale głównie dobry sposób na inwestowanie pieniędzy. Internetowe serwisy o monetach, giełdy monet, aukcje internetowe to tylko niektóre sposoby sprzedania lub kupna najbardziej rzadkich i wartościowych banknotów i monet.

Na polskim rynku przeważają monety srebrne oraz złote oraz najbardziej znane monety obiegowe. Jednak największą wartość dla kolekcjonerów mają monety okolicznościowe z racji ich limitowanej liczby oraz unikalnej serii. Wartość danej kolekcji zawsze podnoszą zgromadzone w niej kolekcjonerskie unikaty.

Inwestowanie w numizmatykę nie wymaga dużego doświadczenia, ponieważ wiele przydatnych informacji można znaleźć na serwisach i portalach numizmatycznych .www.snmw.pl/iej zgłębić rynek warto zainwestować w katalog banknotów lub katalog monet polskich. Obie publikacje dokładnie opisują wybrane serie numizmatów, zarówno tych będących w obiegu jeszcze dość niedawno jak i tych historycznych , warto też sprawdzić skup monet - oto jeden z nich. Wrocław jest siedzibą tego skupu.

Przy wycenie monet brane są pod uwagę ich próba (ilość kruszcu zawartego w danej monecie), gatunek, odmiana a także data emisji monety i jej typ. Równie ważnym czynnikiem mającym wpływ na cenę danego numizmatu jest nakład w jakim dana grupa monet została wybita.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-13 12:28:14