Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Jumping fitness – reguły, wyniki i przeciwwskazania

W naszym kraju ćwiczenia na trampolinie, innymi słowy jumping fitness, dopiero pomału stają się popularne. Coraz to więcej klubów fitness wdraża do swej oferty tego typu zajęcia.
producent trampolin
Napisał: Jon Candy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jumping fitness to tzw. trening kardio, polegający na treningu na jednoosobowej trampolinie przeprowadzanych w tempo muzyki. Zajęcia mogą być dość spokojne, polegające na delikatnym bujaniu się na przyrządzie, bez wybijania się w górę lub podwyższające tętno (chód w miejscu bądź taniec). Mogą także polegać na skakaniu (obydwie stopy odrywają się od trampoliny), w trakcie którego hartują się mięśnie brzucha, nóg i pośladków. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów a także technik jumping fitness umożliwia wszechstronny trening całego ciała (zmuszając mięśnie, szczególnie głębokie, do szybkich skurczów), natomiast miękka nawierzchnia - (bieżnia sportowa) trampoliny umożliwia amortyzację (w odróżnieniu od twardej ziemi), z tej przyczyny nie obCiąża nazbyt stawów.


Sama trampolina musi być mocna jak też stateczna.link do serwisu okleina na samochód okleina na samochódProducent trampolin proponuje trampoliny w układzie foremnego sześciokąta o przekątnej 131 cm, waży ona 12kg i jest w stanie utrzymać obciążenie aż do 120 kg. Dodatkowo do trampoliny mocowana jest rączka, pozwalająca utrzymać równowagę. Ćwiczenia na trampolinie to na pewno bardzo ciekawa opcja dla tych, którym znudziły się zwyczajne ćwiczenia oraz chcieliby przy okazji fizycznej aktywności znakomicie się bawić.
Jumping fitness ma dużo zalet, jednak trzeba pamiętać, iż badania dotyczące wpływu owego rodzaju ćwiczeń na nasze ciało wciąż trwają. Wielkim minusem jest fakt, że na razie niewiele klubów fitness oferuje tego rodzaju treningi, a jeżeli już gdzieś się pojawią to są względnie kosztowne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:11:55
Tagi: góry, Ciąża, czas, bieg