Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Utwory muzyczne popularnych grup dla początkującego instrumentalisty

Każdy młody gitarzysta próbując swoich sił w pierwszym etapie nauki szuka odpowiednich piosenek i utworów, które dadzą nam możliwość łatwo przejść przez trudne początki, a tym samym będą rozwijały różne umiejętności gry na gitarze. Oprócz ćwiczeń stricte technicznych, które koordynują lewą rękę z prawą oraz rozciągają palce i ćwiczą cały aparat, warto rozpocząć od znalezienia również takich piosenek, które krok po kroku będą rozwijać nasze umiejętności. Wielu młodych początkujących gitarzystów chce grać klasykę rocka.


perkusja
Napisał: Matti Mattila
Na podstawie: flickr.com/photos/mattimattila
Kapele z tego gatunku takie jak AC/DC, Metallica czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką stanowią kultowe zespoły zapisane na kartach historii muzyki ubiegłego stulecia. Słuchając piosenek takich kapel jak Metallica czy ten zespół: bez problemu można wyszukać wiele luźnych riffów i fragmentów piosenek, które pozwolą nie tylko na samym starcie nauki ćwiczyć na gitarze konkretne umiejętności, grając od razu z nagraniami ale też sprawią, że od razu na podstawie prostych riffów będziemy mieli możliwość usłyszeć znany nam kawałek utworu, dzięki czemu będziemy mieli więcej frajdy i radości z efektów naszych starań.

Istnieje wiele piosenek, dzięki którym na samym początku nawet naszej pracy będziemy mogli odczuwać postęp i dobrze je wykonywać, rozwijając tym samym naszą technikę. Dobrym przykładem jest legendarny utwór pod tytułem One z czarnego albumu Metallici. Zaczyna się on riffem bardzo prostym, który w sumie polega jedynie na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny a do tego kładziemy palce serdeczny na strunie czwartej na jej progu również czwartym.

koncert
Napisał: Matheus Misumoto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tak ułożoną ręką lewą mamy możliwość zagrania kilka pierwszych taktów piosenki, wystarczy po prostu odpowiednio kostkować prawą ręką, najlepiej wykonując ruch naprzemienny. W tym miejscu warto zauważyć, że mimo wyjątkowo prostego ułożenia ręki, w celu poprawnego wykonania piosenki, należy skoncentrować się tutaj na rytmice i ten element gry ćwiczyć. Da się jak widać wypracować dobre poczucie rytmu nawet na niezwykle krótkim i łatwym technicznie fragmencie a w dodatku od razu mamy wrażenie, że gramy tę konkretną piosenkę dobrze. W każdym zespole znajdziemy takie motywy i warto od nich zacząć, żeby potem krok po kroku iść do przodu i z poszczególnych wyćwiczonych osobno fragmentów składać już cały znany nam utwór.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:34:17
Tagi: rock, album, gitara