Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Czym jest hipoterapia, od jakiego czasu jest ona używana i w jakiego rodzaju przypadłościach dopomaga?

Nasze życie mogłoby być jeszcze piękniejsze, gdyby nie różne przypadłości, których niestety doświadczamy. Powody ich występowania są bardzo wszelakie. Od wad wrodzonych, poprzez dolegliwości nabyte, na wszelakiego wariantu wypadkach kończąc.


hipoterapia
Napisał: BMW


Na szczęście z drugiej strony możemy korzystać ze znacznej liczby kuracji, które mogą dopomóc nam w wyzbyciu się niektórych przypadłości.


Kuracje te są niezwykle wszechstronne. Stosują masaże, rehabilitacje, oświetlenie, H2O a również zwierzęta. Przykładowo: czy pojmujesz, że hipoterapia, czyli wykorzystanie w zamierzeniach leczniczych tak wspaniałego zwierzęcia jak koń, stosowano już w piątym w. przed naszą erą? To niesamowite, prawda? Wtedy to Hipokrates z Kos stworzył traktat, w którym zachwalał przejażdżki na koniu (nazywaną aktualnie jako hipoterapia) jako niezwykle wartościową gimnastykę ciała i ducha, która stymuluje role organizmu i łagodzi schorzenia. W czasach trochę bardziej nam bliskich hipoterapia służyła np. w XIX oraz XX wieku na wyspach brytyjskich. Wszakże nie należy szukać aż tak daleko w okresie i przestrzeni. W czasach '80tych XX wieku w naszym kraju powstała w Krakowie pod kierownictwem prof. Grohmala rodzima organizacja hipoterapeutyczna. Tak, hipoterapia posiada bardzo bogatą przeszłość także w naszym kraju.


A jak to się prezentuje obecnie? Więc całkiem dobrze. Hipoterapia jest przeprowadzana np. przy wielu stadninach koni, jakie angażują wyszkolonych rehabilitantów.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej windsurfing kurs tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Takiego rodzaju hipoterapia jest najczęściej skierowana dla dzieciaków oraz osób, których dotknęła jakiegoś wariantu dolegliwość neurologiczna, przykładowo SM albo dyskopatia.
Warto tutaj dodać, że już w 1952 roku duńska amazonka Liz Hartel nie przerwała treningów na koniu i dzięki temu była w stanie wręcz nie wyłącznie wystąpić na olimpiadzie w Helsinkach, ale wręcz zdobyła tam wtenczas medal. Tak, hipoterapia jest niezwykle niezawodna, dlatego warto się nią zaciekawić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:28:05
Tagi: choroby, zima, funkcje, rok