Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Konik terapeuta

To, że jeździectwo jest zdrowe i przyjemne, wiadomo od stuleci, ale dopiero od niedawna wierzchowce wykorzystuje się w terapii.


Hipoterapia to ogół terapeutycznych zabiegów, do których wykorzystuje się konika.
trenerzy
Napisał: Sjoerd Lammers
Na podstawie: http://www.flickr.com


hipoterapia
Napisał: McArthurGlen Designer Outlets
Na podstawie: http://www.flickr.com


Hipoterapia jest przeważnie terapią wspierającą pozostałe sposoby leczenia. Niekwestionowaną zaletą hipoterapii jest jej wszechstronność. Fachowo prowadzona hipoterapia (hipoterapia) wpływa na sferę ruchową i sensoryczną człowieka, a także jego działanie umysłowe jak też społeczne. Hipoterapia, choć swoim wpływem obejmuje mnóstwo jednostek chorobowych, jak wszelka forma terapii ograniczona jest tak wskazaniami jak również przeciwwskazaniami, z którymi rodziciel lub opiekun osoby niepełnosprawnej winien się zapoznać przed zdecydowaniem się na tę formę kuracji.


Wierzchowiec do hipoterapii musi być starannie wybrany. Musi być spokojny a także odporny na często niekontrolowane postępowania osób chorych. Czasem bardzo idzie w stępie. Ta niezmienność nie jest dla konia naturalna, więc musi odbyć dodatkowy trening. Istotna jest też współpraca z lekarzem jak też należyta diagnoza. Wiele jest zbawiennych konsekwencji terapii z udziałem konia. Jazda stępem przynosi wrażenie chodu ludzkiego.

Czy wiesz, że z łatwością możesz powiększyć zakres swej wiedzy związanej z opisywanym tematem? Zwyczajnie kliknij ten link oraz zobacz tekst na portalu (https://www.poldannet.pl/pl).

Nasze barki a także nogi niezamierzenie podążają za ruchem konika. Zwierzę wpływa także na zmysły, rozgrzewa mięśnie, polepsza koncentrację, wymaga działań od dżokeja. Hipoterapia jest zatem wszechstronnym terapeutycznym środkiem.
Hipoterapię wykorzystuje się przede wszystkim w przypadku osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, stwardnieniem rozsianym, wadami postawy, poważnymi upośledzeniami wzroku jak też słuchu bądź też zaburzeniami emocjonalnymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:28:05
Tagi: ruch, lekarz, części, lek