Magic Traders

Dobrej zabawy!!

O jakich rzeczach trzeba pamiętać, jeżeli będzie się planowało pływać łodzią motorową czy żaglową.

pływanie żaglówką albo łódką to doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Zwłaszcza że w naszym kraju możliwości pod tym względem są faktycznie ogromne. Parę tysięcy dużych i małych jezior powodują, że nawet mając na uwadze ilość jednostek które pływają na wodzie wcale nie jest ciasno.
polska ma również dostęp do Bałtyku, i to na długości kilkuset kilometrów. To zaś zachęca wszystkich miłośników mocniejszych wrażeń do wypróbowania swoich sił także na tym akwenie.

Kliknij śmiało ten link i użyj informacji (piccolo.waw.pl/), by poznać więcej wiadomości na opisywany tu temat - one też Cię zaciekawią!

Bardzo często są również spotykane wyjazdy w południowe rejony Europy, przykładowo do Grecji albo Chorwacji. Można tam wypożyczyć jacht czy łódź motorową i na parę dni wyruszyć w morze. Oczywiście przy założeniu, że się będzie miało wymagane uprawnienia, które do sterowania pływającymi jednostkami są również potrzebne.


Alternatywą dla kosza może być torba piknikowa
Napisał: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki


praca - malowidło
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przepisy poszczególnych krajów mogą się od siebie różnić, szczególnie jeżeli chodzi o wyposażenie łodzi motorowej czy żaglówki, dlatego też trzeba się z nimi dobrze zapoznać przez podróżą. Na przykład w Chorwacji przed pływaniem łodzią konieczne jest wykupienie odpowiedniego zezwolenia, jego brak może spowodować poważną karę pieniężną. Na szczęście polskie patenty honoruje się na całym świecie, więc posiadając zdany kurs radiooperatora albo sternika można na nich pływać bez ograniczeń.
Powinno się pamiętać o wykonaniu ich w odpowiednim terminie, jeśli planować się będzie w czasie urlopu jakąś przygodę na wodzie.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj przydatne wpisy (https://www.patataj.com/oferta/kursy-instruktorskie/), mogłyby być w dużym stopniu dla Ciebie pomocne? Tyczą się one tematyki, która Cię teraz zafascynowała.

Zapewne bez uprawnień dałoby się pływać, lecz w przypadku ewentualnej kontroli można się narazić na duże nieprzyjemności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:46
Tagi: polska, kurs, pływanie, plan