Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Pięć ważnych powodów, dla których należałoby czytać książki

W dobie globalnego Netu sporo ludzi coraz więcej czasu spędza korzystając z kompa, serwisów społecznościowych oraz innych rzeczy, jakie oferuje nam w dzisiejszych czasach Internet. Nie da się więc nie zauważyć, że w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej słynne i coraz bardziej wymiera, szczególnie wolno to zaobserwować pośród młodszych pokoleń.


książka
Napisał: Alicia A. L.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż czytanie książek ma bardzo sporo zalet i nawet jeśli nie jesteś pasjonatem takiej lektury to należałoby niekiedy odnaleźć chociażby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, iż niesie to za sobą istotnie mnóstwo ogromnych wartości. Naturalnie zdołamy wymienić obecnie faktycznie wiele powodów, dla jakich wskazane jest czytać książki, niemniej jednak my skupimy się dziś tylko na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek rzecz jasna natęża naszą wiedzę. Część rzeczy, jakie czytamy na stałe ostaje w naszym mózgu, zaś wiedza ta pokaźnie wzmaga nasze horyzonty, oraz także oddziałuje na lepsze zrozumienie świata. Dodatkowo dzięki czytaniu książek ubogaca się nasze słownictwo, mamy znacznie większą łatwość wypowiadania się, cechuje nas większa sztuka wymowy.


książka
Napisał: MocaDeco
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają także na poprawę pamięci. Jest to zdumiewający trening dedukcji, analitycznego oraz krytycznego myślenia, oraz także wyciągania wniosków. Czytanie książek lepiej wpływa na naszą poprawę pamięci, niż chociażby czytanie postów zamieszczonych na portalach społecznościowych.

Trzecią zaletą czytania książek jest to, iż polepszają empatię. Czytając częstokroć wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim przeżywamy ciężkie chwile, pojmujemy jego rozterki. Takie uczuciowe poruszenie powoduje, że w stosunku do innych jednostek jesteśmy skłonni wykazywać większą empatię.

Udowodniono też, iż czytanie książek spowalnia demencję oraz postęp Alzheimera, wobec tego jak widać książki mają też przydatny wpływ na nasze zdrowie. Co ciekawe oglądanie telewizji ma skutek istotnie odwrotny, bo zdoła przyspieszyć rozwój choroby.

Ostatnią, piątą wartością czytania książek jest to, iż książki perfekcyjnie oddziałują na odprężenie. Interesująca i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, aniżeli kubek herbaty bądź słuchanie muzyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:54:49