Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Co muszą zapewniać dobre buty do piłki siatkowej?

Są takie konkurencje piłkarskie, w których konieczne jest szybkie bieganie po określonym miejscu, np. boisku. Do tego typu gier zaliczają się np. piłka nożna, koszykówka czy też siatkówka.


Żeby zawodnik posiadał zapewniony komfort podczas dowolnej rozgrywki, powinien zadbać nie tylko o swą formę, ale także właściwe buty.


Ubrania marki Errea Republic
Napisał: Errea Republic
Na podstawie: Errea Republic
Ludzie w lesie
Napisał: Chris Wheal
Na podstawie: http://www.flickr.com


Muszą one zapewniać nie tylko komfort użytkowania, lecz również bezpieczeństwo i dynamikę.

Z pewnością zaciekawi Cię nasza strona www (https://www.skalnik.pl/kurtka-spire-women-celtic-deep-teal-marmot-595994), wyszukasz tam wiele interesujących danych. Pamiętaj, że jest stale uzupełniana.

W dużym stopniu są za to odpowiedzialne materiały, które zostały wykorzystane do ich wyprodukowania. Dobre buty do siatkówki powinny gwarantować odpowiednią amortyzację oraz przyczepność. Muszą więc móc zapobiec niechcianym poślizgom, a więc urazom. Zastosowana w butach do tej konkurencji podeszwa różni się zatem od tej, która jest użyta w wypadku obuwia do biegania czy do chodzenia na co dzień. Powinny oferować zawodnikom możliwość największej przyczepności w czasie startów i hamowania.

Gdy przekonasz się, że znajdujący się w tym serwisie artykuł jest warty zainteresowania, kliknij tu, a przeczytasz więcej szkolenia windsurfingowe analogicznych materiałów.

Ponadto jeżeli podeszwa jest zbyt twarda, to mogłaby być odpowiedzialna za poślizgi, natomiast zbyt miękka mogłaby powodować zbyt wolną reakcję na rozwój rozgrywki na boisku.


Dobre buty do siatkówki muszą gwarantować sprawne przemieszczanie się gracza na boki. Poza tym wymagana jest szczególnie zaprojektowana śród-podeszwa i odpowiednia wyściółka. Takie elementy odpowiedzialne są blokadę przed hipotetycznymi urazami poprzez duże minimalizowanie drgań, np. w czasie lądowań po wyskokach. Jako że siatkarze w czasie trwania meczu dużo skaczą, ich buty muszą być bardzo lekkie, aby gra była dla nich w mniejszym stopniu wyczerpująca.


Posiada to wpływ na szybkość i przyspieszenie zawodnika. Wszystkie wspomniane wymogi spowodują, że siatkarz będzie miał zapewnioną stabilność, zatem poniekąd przewagę podczas meczu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:16:53
Tagi: gry, piłka, podeszwa, bieg, kontuzja