Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Czym jest AED oraz z jakiego powodu wszyscy powinniśmy umieć z niego korzystać?

Defibrylatory AED to urządzenia, które mogłyby uratować ludzkie życie poprzez przywrócenie akcji serca. Warte są one parę tysięcy złotych oraz są ogólnie udostępnione w dużej ilości miejsc użyteczności publicznej.


Użycie takich sprzętów opiera się na wykonywaniu dyktowanych przez AED czynności, polegających np.
dart
Napisał: kaempfe.ch
Na podstawie: http://www.flickr.com


Londyn
Napisał: Sterling College
Na podstawie: http://www.flickr.com


na właściwym masażu serca. Jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem jest bezpośrednie zapoznanie się z takim urządzeniem oraz wykonanie kilku ćwiczeń. Służą do tego defibrylatory treningowe oraz posiadają one elektrody szkoleniowe - poprzednia strona -. Do otrzymania styczności między elektrodami, obligatoryjny jest specjalistyczny adapter. Prowadzi to do kolejnego etapu podczas wykonywania reanimacji.

Nasz link do www felgi borbet zdziwi Cię niebywale optymistycznie. Znajdziesz tam masę drobiazgowych informacji. Zatem nie czekaj i wejdź tam!

Co poniektóre defibrylatory szkoleniowe posiadają poza tym pilot zdalnego sterowania, który umożliwia bardziej realistyczny trening bez konieczności użycia zewnętrznego adaptera. Następną korzyścią jest swoboda w wykorzystaniu fantomów. Dotąd konieczne było używanie fantomów z wbudowanym adapterem.


Siła


W takim trenażerze jest możliwa m.in. symulacja niezamierzonego odklejenia elektrody przez kursanta. Dostępnych jest poza tym dużo innych scenariuszy, które w rzeczywistości mają przygotowywać użytkownika AED do właściwego działania w bardzo stresującej okoliczności. Kursy dotyczące obsługiwania takich urządzeń, mogą być przeprowadzane np. przez ratowników medycznych. Takie elektrody szkoleniowe są sprzedawane w wersji dla dziecka i dla dorosłych w cenie ok. 100 zł.
Przy ich zakupie trzeba zwracać uwagę na wytwórcę samego defibrylatora a nabyć je można by w dowolnym sklepie medycznym, choćby na nasze zamówienie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 09:43:50
Tagi: szkolenia, sklep, życie