Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Niedoceniane góry najlepszym pomysłem na wypad

Zbliża się czas urlopowy, wszyscy zatem projektują dokąd wyjadą na upragniony i - przyznajmy to bez ogródek - zasłużony po żmudnej rocznej pracy urlop - potrzeba nam wypoczynku. Odpoczywamy w najróżniejszy sposób, zależy to przede wszystkim od naszego usposobienia, jedni z nas wolą opalać się na plaży w Ustce albo też Grecji, pozostali przedkładają bardziej czynny wypoczynek - z plecakiem wędrują bliżej lub dalej.

Noclegi w górach
Napisał: Els
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tym ostatnim rekomenduję nie najpopularniejszą w ciepłe miesiące rozrywkę, mianowicie eskapadę w góry. Najbardziej popularne rzecz jasna są Tatry, jednakże nie mniej urokliwe są też inne, mniej cenione pasma górskie.Przykładem mogą tu być Pieniny - pas Karpat leżący między najbardziej popularnymi Polskimi górami, wspomnianymi już Tatrami oraz Beskidami. Pieniny oferują nam bardzo wiele atrakcji, poczynając od ukrytych dla laika tajemnic aż po piękne widoki. Sekrety o których mowa to budowa geologiczna.

Czy interesuje Cię ta tematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis, a odnajdziesz tam wiele nadzwyczajnych danych, które wciągną Cię całkowicie.

Geolodzy mówią, że struktura tychże gór oraz sposób ich powstania to jedna z najciekawszych zagadek tej właśnie dziedziny nauki. Zadziwiające że w dwudziestym pierwszym wieku czegoś jeszcze nie wiemy o tak - wydawało by się - prozaicznej rzeczy jaką jest nieduże pasmo górskie.

Świetnym miejscem na zapoczątkowanie przygody z geologicznymi tajemnicami może być Szczawnica (popularne pensjonaty w Szczawnicy).

Czy zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej hostel wrocław centrum i przeczytaj tam nowe zajmujące wątki. Nie czekaj!

Wystarczy wpisać w przeglądarce wyrażenie: pensjonaty Szczawnica i spragniony splendorów geolog odnajdzie komfortowe miejsce na odpoczynek po wyprawach w góry w poszukiwaniu odkrycia tajemnic sprzed milionów lat. Pieniny to również świetne miejsce dla admiratorów przyrody. Panujący tutaj klimat jak też treściwość dostępnych źródeł wody powodują, że ok. połowa znanych w naszym kraju gatunków zwierząt zamieszkuje dokładnie te góry (w tym parę gatunków żyje wyłącznie w Pieninach).

motyl
Napisał: Jose Luis Cernadas Iglesias
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyjątkowo interesujące są gatunki owadów, w tym rzadkie motyle. Dla miłośnika natury noclegi w Pieninach będą wspaniałym rozwiązaniem. Oczywiście nadmienione miasto Szczawnica jest to znane od dwóch stuleci uzdrowisko, dlatego hasło: pensjonaty Szczawnica na pewno wpisują również kuracjusze. Miejscowość lecznicza specjalizuje się w kuracji chorób dróg oddechowych, chorób kręgosłupa. W Szczawnicy można też wynająć rowery i wybrać się na dwugodzinną wyprawę do Czerwonego Klasztoru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-16 19:23:23
Tagi: urlop, Tatry, pensjonat, uzdrowisko, atrakcje