Magic Traders

Dobrej zabawy!!

Czym jest kitesurfing, jak dużo kosztują akcesoria do uprawiania tego typu dyscypliny? Czy jest to sport dla każdego?

Kitesurfing jest coraz bardziej popularny w Polsce. To po prostu pływanie na desce, która napędzana jest wiatrem za pomocą latawca, którym należy sterujemy. Ta dyscyplina sportu przyszła do naszego kraju dość niedawno, bo w 2000 roku, zaś rok później powstała pierwsza szkoła kitesurfingu oraz zostały rozegrane pierwsze Mistrzostwa Polski w tę dyscyplinę.


kitesurfing
Napisał: Alberto Otero García
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kitesurfing swoją coraz bardziej pokaźną popularność zawdzięcza właśnie, iż przy odpowiednim wietrze jest dość łatwy do nauczenia, przy tym jednocześnie zapewnia niesamowite wrażenia. Pomimo że koszty sprzętu, szkolenia i kite wyjazdy dosyć zmniejszają budżet, to każdego roku przybywa miłośników tej dziedziny sportu. A jak przedstawiają się koszty sprzętu? Koszt nowego modelu latawca z przeciętnej półki to około pięciu tysięcy złotych, możemy go jednak pomniejszyć, jak zakupujemy używany sprzęt.

Czy ciekawią Cię tego typu zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu) takiego rodzaju opisów stworzono na naszej nowej witrynie. Zapraszamy!

Oczywiście taki rodzaj sprzętu należy dokładnie sprawdzić - strone.

Taki latawiec w odpowiednim stanie można już nabyć za około 3 tysiące złotych. Jednocześnie najlepiej wiedzieć, że ze względu na zmienny wiatr bardziej korzystnie kupić dwa latawce. Jeden większy będzie dobry na słabszy wiatr, drugi mniejszy na silniejsze porywy. Poza latawcem, każdy kitesurfer musi posiadać bar, czyli specjalistyczny drążek, jaki jest pomocny w sterowaniu latawcem i pompką. Koszty zaczynają się od około 300 złotych za sprzęt używany do nawet tysiąca ośmiuset za nowy bar, dodatkowo około 100 zł. za pompkę. Do pływania konieczna jest również deska.


sport
Napisał: troy_williams
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dosyć solidną jakościowo, lecz używaną deskę można kupić za około 1000 złotych, za nową trzeba zapłacić około dwa i pół tysiąca złotych. Ponadto, każdy kitesurfer do uprawiania tego sportu potrzebuje pianki (około pięćset złotych) i trapezu, który kosztuje dosyć identycznie. Nie ma co ukrywać, iż kitesurfing jest sportem ekstremalnym, więc tej dyscypliny powinniśmy się uczyć w profesjonalnej szkole, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Dopiero zdobycie odpowiednich umiejętności (na poziomie IKO2) stanowi podstawę do samodzielnych ćwiczeń na własnym sprzęcie albo wypożyczonym.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, wcześniejsza strona także stanowi godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do omawianej kwestii.

Kurs, jaki umożliwia osiągnięcie poziomu IKO2 jest kosztem około 1000 złotych. Na pewno jednakowoż warto ponieść ten koszt, jeżeli marzymy o tym, by profesjonalnie nauczyć się kitesurfingu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-21 06:43:20
Tagi: koszt, deska, wiatr, popularność